Product Details
Welcome to Our Beauty & Wellness Collection!
Experience relaxing light therapy support with this portable red infrared LED therapy pad featuring 660nm and 850nm wavelengths for face and body use. Designed for convenient home wellness routines, this flexible heat therapy device is suitable for back, knees, hands, feet, and everyday relaxation while providing a comfortable spa-inspired self-care experience.
Additional information
| Weight | 1.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 24 × 10 cm |
| Brand Name | JUNNEELED |
| Power Source | None Electric |
| Material | cloth |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 85V-240V |
| Is Batteries Included | No |
| Medical supervision required? | N |
| Working Principle | Others |
| Manufacturing Process | Hand Made |
| Certification | FCC, CE |
| Number of Pieces | One Unit |
| Commodity Quality Certification | FCC |
| Standard Voltage | 220 V, 110V(不含)-220V(不含), 100V, 110 V, 240 V |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |










Reviews