Product Details
Welcome to Our Beauty & Skincare Collection!
Refresh your skincare routine with this sonic waterproof facial cleansing brush designed for gentle exfoliation and deep facial cleansing. Featuring rechargeable convenience and vibrating massage technology, this beauty tool helps support a clean and refreshing skincare experience for everyday facial care at home.
Additional information
| Weight | 0.216 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 5 cm |
| Brand Name | GLOMEVE |
| Power Source | USB Charger, Magnetic contact charging |
| Voltage | Below-75V DC (Safety Extra-Low Voltage DC, SELV DC) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Is Batteries Included | Yes |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Type | Sonic Facial Cleansing Brush |
| Function | Facial Clean |
| Number of Pieces | One Unit |
| Certification | RoHS, KC, FCC, CE |
| Waterproof Standard | IPX-7 |
| Model Number | SK0308 |
| Product Name | Handle Silicon Brush |
| Choice | yes |










Reviews