Product Details
Welcome to Our Pet Collection!
Provide fresh flowing water for your pets with this 3L wireless cat water fountain featuring intelligent sensing technology, quiet operation, and a stainless steel drinking tray. Powered by a long-lasting 4000mAh rechargeable battery, this automatic pet water dispenser offers convenient cordless hydration support for cats and small dogs.
Additional information
| Weight | 0.894 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 21 × 17 cm |
| Brand Name | NONE, LABEKA |
| With Water Dispenser | Yes |
| Power Source | Battery, Charge |
| Min Output | 50g |
| Max Output | 2000g |
| Battery Included | Yes |
| Time Setting | NO |
| LCD Display | No |
| Material | Stainless steel |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Is Smart Device | No |
| Type | cats |










Reviews