Product Details
Welcome to Our Beauty & Hair Care Collection!
Create beautiful salon-style waves with this professional ceramic triple barrel hair curling iron designed for effortless styling and long-lasting texture. Perfect for beach waves, glamorous curls, and everyday hairstyling, this hair waver helps deliver smooth and fashionable results for all hair types.
Additional information
| Weight | 0.630 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 8 × 8 cm |
| Brand Name | NONE, Heinast |
| Max. temperature | 210 °C |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce, UL(纺织品) |
| Blow-dry function | N |
| Voltage | 220-240V |
| Min. temperature | 180 °C |
| Applicable hair | Dry |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Power (W) | 60W-100W |
| Temperature Controller | Knob |
| Is Batteries Included | No |
| Power | More than 100 W |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |










Reviews