Product Details
Welcome to Our Beauty & Skincare Collection!
Refresh your skincare routine with this electric facial cleansing brush featuring soft bristles for gentle exfoliation and relaxing facial massage. Designed for waterproof everyday use, this beauty tool helps support deep cleansing, smoother skin care routines, and a comfortable spa-inspired experience at home.
Additional information
| Weight | 0.640 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 15 cm |
| Brand Name | miitina |
| Power Source | USB Charger, USB Charger |
| Voltage | Below-50V AC (Safety Extra-Low Voltage AC, SELV AC) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Is Batteries Included | No |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Type | Blackhead Remover |
| Function | Facial Clean |
| Number of Pieces | One Unit |
| Certification | RoHS, pse, PSB, KC, FCC, CE, CCC |
| Waterproof Standard | IPX-7 |
| Model Number | Facial Cleansing Brush |
| Feature2 | Blackhead Remover |
| Feature3 | Black Head Remover |
| Feature4 | Electric Facial Cleansing Brush |
| Feature5 | Face Cleaning Machine |
| Feature7 | Pore Vacuum Cleaner |
| Feature8 | Electric Facial Cleansing Brush |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |










Reviews